Как да инсталирам Plesk Panel?

Plesk Panel е панел за управление на хостинг, разработен за потребители на Windows и Linux. Plesk Panel се използва на сървъри с инсталирана операционна система и целта му е да събере настройките, изисквани от потребителите на сървъра, в една точка и да извърши необходимите действия чрез този панел. За да влезете в панела Plesk, можете да влезете, като напишете порта 8443 в края на вашия IP адрес. В този момент трябва да обърнете внимание е да напишете "https://", а не "https://" в началото на URL адреса, към който ще се свържете . В този случай връзката, която трябва да използвате, трябва да бъде "https://123.123.123.123:8443" . 
 
Plesk е лесен за управление панел за управление на сървъри, който препоръчваме на нашите клиенти, които купуват панелни сървъри, и има уважаван брой потребители по целия свят. Можете лесно да инсталирате и започнете да използвате панела Plesk, като следвате илюстрираните стъпки по-долу. 
 
1- На първо място, с помощта на програмата puty, правите SSH връзка със сървъра, като посочвате вашия IP адрес, както е на снимката.
 
2- След това на екрана на SSH, който се отваря, той ще ви поиска потребителско име и парола. Влизате във вашия сървър, като посочвате вашето потребителско име и парола. След това копирате командата "wget ​​-O - https://autoinstall.plesk.com/one-click-installer | sh", както е показано на снимката (с изключение на кавичките) и натиснете enter. С командата, която сте въвели, панелът plesk ще инсталира най-новата версия на собствения си сайт. Този процес ще отнеме известно време.
 
3- След като инсталацията с SSH приключи, влизате, за да завършите останалите операции през браузъра, както е в примерната връзка " https://123.123.123.123:8443 ". Ще поиска потребителско име и парола за въвеждане на резултата. След като въведете паролата на вашия сървър в секцията за парола "root" в секцията с потребителско име, влизате. В секцията, която ще се отвори, приемате потребителското споразумение, както е показано на снимката и продължавате към инсталацията.

4-В панела, който ще видите, вие задавате името на сървъра, както е показано на снимката. Избирате своя IP адрес от секцията Споделени IP адреси и щракнете върху бутона за споделяне и прехвърлите своя IP адрес в секцията Споделени IP адреси. Накрая задавате парола и продължавате процеса.

5- В тази стъпка вие определяте темата на вашия Plesk панел. Както можете да видите на снимката, ние избрахме най-предпочитаните теми за лекота на използване и елегантност. Продължавате с инсталацията, като изберете желаната от вас тема.
 
6- В този раздел вие дефинирате основната информация за вашия профил за сървъра. Това, на което трябва да обърнете внимание, е секцията за електронна поща, като посочвате вашия имейл адрес, вие гарантирате, че необходимият лиценз за plesk е изпратен на вашия имейл адрес. Как да актуализирате вашия Plesk лиценз можете да намерите ТУК с илюстрирани обяснения . След като въведете необходимата информация, щракнете върху връзката със стрелка, за да продължите процеса.
 
7- В тази стъпка ще трябва да инсталирате актуализиран лиценз. Продължаваме процеса, като избираме лицензния файл, изпратен на имейл адреса. Ако лицензният файл не е изпратен, можете да научите как да получите лиценз ТУК .
 
8-Вашият Plesk панел е инсталиран и готов за използване, но по принцип е добра идея да инсталирате необходимите плъгини. За това, след като щракнете върху връзката Инструменти и настройки, която виждате на снимката, щракваме върху опцията Актуализации и надстройки.
 
9- Щракнете върху връзката Добавяне/Премахване на компоненти.

10- Можете да добавите всички плъгини, от които може да се нуждае вашият Plesk панел от този раздел. Зачеркнатите модули не са инсталирани. Добавките и модулите, които можем да препоръчаме, са както следва. Ще ви бъде полезно да инсталирате всички плъгини, които сме посочили със знака стрелка.

11- След като инсталирате добавките и модулите, вашият инсталационен процес е завършен. Можете спокойно да използвате панела Plesk. 
  • 0 Użytkownicy uznali to za użyteczne
Czy ta odpowiedź była pomocna?

Powiązane artykuły