Məlumat bazası

Инсталиране и настройки на PrestaShop сървър

Готовият шаблон за PrestaShop Server се предлага като пълен пакет. Освен това е оптимизиран за производителност и сигурност. 

Инсталацията на Prestashop Cloud Server се извършва за много кратко време като 10 секунди. Той идва с инсталиран безплатен контролен панел на webmin , за да можете да управлявате сървъра .

Просто ще обясним всички подробности за настройката на сървъра и настройките на PrestaShop в този документ.

 

1- Избор на шаблон и достъп до сървъра:

Преди всичко, когато поръчвате сървъра, уверете се, че PrestaShop е избран като шаблон на сървъра и завършете поръчката си.
Ако искате да конвертирате текущия си сървър в сървър PrestaShop, можете   да създадете отново сървъра с всеки шаблон, който искате, като щракнете върху бутона
Преинсталиране на нашия клиентски панел.
Сървърът ще се стартира автоматично след приключване на поръчката. Ако сървърът не е стартиран или сте го инсталирали отново  , стартирайте сървъра, като използвате бутона Старт  в нашия клиентски панел. За конфигуриране на сървъра трябва да получим достъп до сървъра с помощта на  конзолата noVNC  . noVNC
в нашия клиентски панел, за да можем да извършим необходимите действия Щракнете върху бутона на конзолата и се свържете със сървъра.

Когато noVNC конзолата се отвори в нов прозорец, ще се появи екранът за влизане в сървъра. Влизаме с потребителското име и root паролата, които сме задали в настройката на сървъра.  Трябва да използвате root като потребителско име  .

 

2- Задаваме нашата парола за MySQL root:

След като влезете в сървъра, съветникът за първоначална настройка ни моли да въведете някаква информация, за да завършим настройката на PrestaShop Server.
Първо  трябва да зададем паролата за MySQL .

 

3- PrestaShop Admin имейл адрес за влизане:

Тъй като PrestaShop е система с влизане по имейл, първо определяме администраторския имейл адрес, на който ще влезем.

4- Административна парола на PrestaShop:

Създаваме парола за нашия административен панел на Prestashop и въвеждаме отново паролата си.

5- Адресът на сайта, който ще установим PrestaShop:

Честито! Сега вашият сървър PrestaShop е готов.

Силно препоръчваме да   вземете под внимание информацията за инсталирания сървър, както се вижда на снимката по-долу . По-долу са дадени обяснения относно споделената с вас информация. Web:  Показва връзката за достъп до вашия Prestashop сайт. Уеб обвивка:  Връзка, която ви позволява да направите ssh връзка със сървъра през браузъра. Webmin:  Връзката за достъп до контролния панел на вашия сървър. Администратор:  Връзка към инструмент като phpMyAdmin, с който можете да управлявате MySQL бази данни. SSH/SFTP: Адресът на  сървъра, който ще използвате за FTP връзката. За FTP връзка можете да вземете следната информация като пример: 

FTP сървър: IP адрес
Потребителско име: root
Парола: вашата root парола
Порт: 22

Забележка:  След като установите FTP връзка, можете да намерите prestashop файлове в /var/www/prestashop директория. Ако prestashop не вижда файловете, които сте качили с помощта на FTP, приложете следната команда чрез уеб обвивка или като направите ssh връзка.

 chown -R www-data:www-data /var/www

 

DNS пренасочване:

След процеса на инсталиране, трябва да препратите името на вашия домейн към сървъра, който току-що сте настроили чрез DNS пренасочване от контролния панел на вашия домейн. CloudFlare и др. Ако използвате dns услуги, ще бъде достатъчно да актуализирате ip адресите в съществуващите си dns записи.

  • 0 istifadəçi bunu faydalı hesab edir
Bu cavab sizə kömək etdi?

Uyğun məqalələr